Skočit na obsah

Symbio o přístupnosti

Tak se zdá, že si čeští webdevelopeři už začínají s přístupností celkem rozumět. Alespoň někteří. Symbio o přístupnosti dokonce vydalo článek.

Nebudu zastírat, že Symbio Digital považuji mezi českými webdevelopery za špičku. Je za nimi vidět dobrá práce a hlavně neustrnuli ve vývoji, dělají weby podle současných norem a postupů a nejsou jim lhostejná témata jako přístupnost, použitelnost nebo SEO.

Velmi příjemně mě například překvapil článek Přístupnost internetových stránek (I. díl), který napsal Luboš Hradecký v rámci symbiáckého Oranžového zpravodaje.

Moc se mi líbí třeba tohle:

Nepřístupný web se pozná podle toho, že jej nemohou využívat všichni ti, co by si to přáli, avšak pouze lidé, kteří splňují určitá kritéria, jež po nich konkrétní web vyžaduje. Z toho vyplývá, že nepřístupnost je jakýsi nežádoucí filtr, jenž nekompromisně rozděluje uživatele internetu na dvě skupiny.

Nebo třeba toto:

Proč je pro Vás přístupnost důležitá? Protože Vám přináší nové zákazníky, více peněz a úsporu nákladů. Představte si, že byste každému třetímu návštěvníkovi Vašeho webu zakázali přístup na své stránky. Zkrátka byste mu dali najevo, že o něj nestojíte.

Pokud by takto uvažovali všichni webdevelopeři, budu moct tento web zrušit a odejít na vejminek. :-)

Přidejte svůj komentář

David Špinar | 14. dubna 2005 | 3 komentáře | Trvalý odkaz

Hledání


Nové komentáře

Tip pro vás

Kurz přístupného webu

Chcete-li ušetřit za drahé konzultace a audity přístupnosti, doporučuji navštívit jednodenní Kurz tvorby přístupného webu.

Doporučuji

H1.cz: Odborné poradenství pro podnikání na Internetu

H1.cz: Odborné poradenství pro podnikání na Internetu

Kniha Tvoříme přístupné webové stránky

Více informací o mé knize

Reklama

Kvalitní hosting

Jednotná cena, individuální přístup. 500 MB, PHP, MySQL, antispam.

www.Cesky-Hosting.cz

 

Přístupnost - web a weblog věnovaný přístupnosti webových stránek, který píše David Špinar

Prohlášení o přístupnosti | RSS weblogu | RSS komentářů weblogu | Vypnout CSS | Hostováno u Český hosting | Doména u IInfo