Skočit na obsah

Kdo bude posuzovat prohřešky proti pravidlům přístupnosti?

Martin Kopta kritizuje na Lupě naše Pravidla přístupnosti s tím, že jim chybí informace o tom, kdo bude dodržování pravidel kontrolovat. Protože to evidentně neví mnoho lidí, pokusím se na to odpovědět.

Martin Kopta v dnešní zprávičce na Lupě píše:

Pravidlům chybí jedna podstatná věc: kdo totiž bude rozhodovat o tom, že vlastnosti webu Pravidlům odpovídají?

Martin je už několikátý, kdo se na to ptá, ačkoliv mě překvapuje, proč by měl rád tuto informaci obsaženou v samotných pravidlech. Podle mého názoru sem totiž pochopitelně taková informace vůbec nepatří.

Nicméně k věci. Jsou-li mé informace, které jsem na ministerstvu informatiky získal, stále ještě aktuální (a já myslím, že jsou), bude případné provinění posuzovat nějaký vyčleněný odbor na ministerstvu, ale vždy na základě "udání", tedy podané stížnosti.

Na mou přímou otázku, zda-li jsou lidé v tomto odboru dostatečně odborně erudovaní, aby dokázali rozhodnout, zda-li je stížnost uznatelná, nebo nikoliv, jsem nedostal žádnou přímou uspokojivou odpověď.

Je třeba si ale uvědomit, že zákon bude mít zcela jistě několikaleté přechodné období, takže k nějakému rozsuzování dojde až za nějaký čas, který se dá určitě využít k tomu, aby se na ministerstvu vytvořila dostatečně kvalitní posuzovací komise.

Přidejte svůj komentář

David Špinar | 19. srpna 2004 | 8 komentářů | Trvalý odkaz

Hledání


Nové komentáře

Tip pro vás

Kurz přístupného webu

Chcete-li ušetřit za drahé konzultace a audity přístupnosti, doporučuji navštívit jednodenní Kurz tvorby přístupného webu.

Doporučuji

H1.cz: Odborné poradenství pro podnikání na Internetu

H1.cz: Odborné poradenství pro podnikání na Internetu

Kniha Tvoříme přístupné webové stránky

Více informací o mé knize

Reklama

Kvalitní hosting

Jednotná cena, individuální přístup. 500 MB, PHP, MySQL, antispam.

www.Cesky-Hosting.cz

 

Přístupnost - web a weblog věnovaný přístupnosti webových stránek, který píše David Špinar

Prohlášení o přístupnosti | RSS weblogu | RSS komentářů weblogu | Vypnout CSS | Hostováno u Český hosting | Doména u IInfo