Skočit na obsah

Kniha" Tvoříme přístupné webové stránky"

Předmluva Vladimíra Mlynáře

Vladimír Mlynář Moderní technologie jsou jedinečným nástrojem komunikace. Objem informací dostupných na internetu neustále roste a k práci s moderními technologiemi se pomalu ale jistě odhodlává i veřejná správa. Za těchto okolností musí platit, že nikdo nesmí být v přístupu k informacím na internetu diskriminován.

Publikace Davida Špinara vychází jen několik týdnů po té, co Ministerstvo informatiky zveřejnilo pravidla pro tvorbu přístupných webových stránek ve veřejné správě. Není to náhoda. David Špinar byl jedním z nejvýraznějších členů odborné pracovní skupiny, kterou ministerstvo zřídilo, a bez jeho pomoci a zkušeností bychom jen obtížně náš dokument určený pro veřejnou správu dokončili. Za to mu patří upřímný dík.

Zdravotní postižení nesmí představovat handicap v přístupu k informacím. Kniha Davida Špinara je jedním z kroků, které tuto bariéru pomáhají překonat. Věřím, že nejenom ve veřejné správě, ale i v soukromé sféře, bude tento trend pokračovat.

Vladimír Mlynář, ministr informatiky ČR

Zpátky na detail knihy

Tip pro vás

Kurz přístupného webu

Chcete-li ušetřit za drahé konzultace a audity přístupnosti, doporučuji navštívit jednodenní Kurz tvorby přístupného webu.

Doporučuji

H1.cz: Odborné poradenství pro podnikání na Internetu

H1.cz: Odborné poradenství pro podnikání na Internetu

Kniha Tvoříme přístupné webové stránky

Více informací o mé knize

Reklama

Kvalitní hosting

Jednotná cena, individuální přístup. 500 MB, PHP, MySQL, antispam.

www.Cesky-Hosting.cz

 

Přístupnost - web a weblog věnovaný přístupnosti webových stránek, který píše David Špinar

Prohlášení o přístupnosti | RSS weblogu | RSS komentářů weblogu | Vypnout CSS | Hostováno u Český hosting | Doména u IInfo